Podatkowa księga przychodów i rozchodów
- Podatkowa księga przychodów i rozchodów
W BKR Księgowość pomożemy Ci w:
Prowadzeniu Twojej dokumentacji księgowej
Zmianie formy opodatkowania na KPiR
Skontaktuj się z nami i sprawdź, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!
Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów to narzędzie służące do ewidencji osiąganych przychodów i kosztów. Potocznie jest ona nazywana KPiR lub PKPiR. Jest to równocześnie najprostsza forma rozliczania firmy z urzędem skarbowym.
W Polsce jej prowadzenie jest obligatoryjne dla małych przedsiębiorstw, które nie korzystają z pełnej księgowości.
Dzięki doświadczeniu, wiedzy i zaangażowaniu BKR Księgowość jesteśmy w stanie zadbać o kompleksowe prowadzenie KPiR, co pozwoli naszym klientom skupić się na rozwoju swojego biznesu.
Dlaczego warto nas wybrać?
Kto powinien prowadzić KPiR?
Do prowadzenia Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów są zobowiązane osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz wykonujące działalność gospodarczą spółki partnerskie, które za poprzedni rok podatkowy nie przekroczyły przychodu 2 mln euro w przeliczeniu na PLN. Jeżeli podatnik przekroczył ten limit, zobowiązany jest do prowadzenia pełnej księgowości (księgi handlowej).
W przypadku osób fizycznych dotyczy to wyłącznie osób, które osiągają przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, a jako formę opodatkowania przychodu wybrały zasady ogólne lub podatek liniowy.
Nasz zespół doświadczonych księgowych zadba o kompleksowe prowadzenie KPiR, uwzględniając wszystkie transakcje oraz wymogi podatkowe.
Co powinien zawierać KPiR?
W księdze przychodów i rozchodów ujmowane są poniższe pozycje:
- Przychody
- Koszty (w tym wynagrodzenia)
- Zakup towarów handlowych i materiałów
- Koszty prac badawczo-rozwojowych
Ważne jest prowadzenie Podatkowej Księgo Przychodów i Rozchodów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tylko dzięki poprawnie prowadzonej księgowości, można prawidłowo rozliczyć się z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) lub podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).
Gdzie powinna być przechowywana KPiR?
Księga przychodów i rozchodów powinna być przechowywana w miejscu wykonywania działalności lub miejscu wskazanym przez podatnika jako siedziba.
W sytuacji, gdy podatnik powierzył prowadzenie KPiR biuru rachunkowemu BKR Księgowość, miejscem przechowywania księgi może być zarówno nasze biuro rachunkowe, jak i miejsce wykonywania działalności lub siedziba firmy (w zależności od umowy).
KPiR – Rzeszów
Dobrze wiemy, jak ważne jest, abyśmy mogli być zawsze blisko Ciebie. Właśnie dlatego biuro BKR Księgowość znajduje się w Rzeszowie – w samym centrum „stolicy” Podkarpacia. W każdej chwili możesz umówić się na spotkanie stacjonarne lub skontaktować się z osobistym doradcą za pośrednictwem telefonu, czy poczty elektronicznej – wybór należy do Ciebie!
Przy siedzibie firmy znajduje się przestronny parking, który pozwoli na zaparkowanie pojazdu i szybkie dotarcie do biura!
Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania!
Dla kogo jest KPiR?
Prowadzenie tego typu księgowości jest przeznaczone dla małych przedsiębiorstw, które nie korzystają z pełnej księgowości.
Od kiedy powinna być prowadzona KPIR?
Księga przychodów i rozchodów powinna być założona na dzień 1 stycznia lub w momencie założenia działalności gospodarczej.
Czy należy powiadomić US o założeniu księgi?
Przedsiębiorca ma 20 dni na powiadomienie naczelnika Urzędu Skarbowego o założeniu księgi. Zakładając firmę za pośrednictwem BKR Księgowość i księgując u nas swoje dokumenty, możesz mieć pewność, że zrobimy to niezwłocznie za Ciebie!
Jakie są formy opodatkowania w przypadku uproszczonej księgowości?
Przedsiębiorca prowadzący uproszczoną księgowość ma możliwość skorzystać z trzech form opodatkowania: Księgi Przychodów i Rozchodów, Ryczałtu, Karty Podatkowej.
Posiadasz dodatkowe pytania? Zadaj je podczas Darmowej Konsultacji!

Skontaktuj się z nami
Wszystkie podane informacje będą traktowane jako poufne.
Poszukujesz biura rachunkowego?
Napisz do Nas!
Masz pytania na temat usług księgowych, a może potrzebujesz się spotkać przedyskutować współpracę dla Twojej firmy? Napisz do nas!