Podatkowa księga przychodów i rozchodów

  • Podatkowa księga przychodów i rozchodów
W BKR Księgowość pomożemy Ci w:

Prowadzeniu Twojej dokumentacji księgowej

Zmianie formy opodatkowania na KPiR

Skontaktuj się z nami i sprawdź, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić!

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów to narzędzie służące do ewidencji osiąganych przychodów i kosztów. Potocznie jest ona nazywana KPiR lub PKPiR. Jest to równocześnie najprostsza forma rozliczania firmy z urzędem skarbowym.

W Polsce jej prowadzenie jest obligatoryjne dla małych przedsiębiorstw, które nie korzystają z pełnej księgowości.

Dzięki doświadczeniu, wiedzy i zaangażowaniu BKR Księgowość jesteśmy w stanie zadbać o kompleksowe prowadzenie KPiR, co pozwoli naszym klientom skupić się na rozwoju swojego biznesu.

Kto powinien prowadzić KPiR?

Do prowadzenia Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów są zobowiązane osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz wykonujące działalność gospodarczą spółki partnerskie, które za poprzedni rok podatkowy nie przekroczyły przychodu 2 mln euro w przeliczeniu na PLN. Jeżeli podatnik przekroczył ten limit, zobowiązany jest do prowadzenia pełnej księgowości (księgi handlowej).

W przypadku osób fizycznych dotyczy to wyłącznie osób, które osiągają przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, a jako formę opodatkowania przychodu wybrały zasady ogólne lub podatek liniowy.

Nasz zespół doświadczonych księgowych zadba o kompleksowe prowadzenie KPiR, uwzględniając wszystkie transakcje oraz wymogi podatkowe.

 

Co powinien zawierać KPiR?

W księdze przychodów i rozchodów ujmowane są poniższe pozycje:

  • Przychody
  • Koszty (w tym wynagrodzenia)
  • Zakup towarów handlowych i materiałów
  • Koszty prac badawczo-rozwojowych

Ważne jest prowadzenie Podatkowej Księgo Przychodów i Rozchodów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tylko dzięki poprawnie prowadzonej księgowości, można prawidłowo rozliczyć się z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) lub podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

Pomożemy Ci założyć działalność gospodarczą ZA DARMO!

Pomożemy Ci we wszystkich formalnościach przy założeniu działalności gospodarczej. Zarówno od strony formalnej, jak i doradczej. Z nami założysz:

  • Jednoosobowa działalność gospodarczą,
  • Spółkę handlową,

Gdzie powinna być przechowywana KPiR?

Księga przychodów i rozchodów powinna być przechowywana w miejscu wykonywania działalności lub miejscu wskazanym przez podatnika jako siedziba.

 

W sytuacji, gdy podatnik powierzył prowadzenie KPiR biuru rachunkowemu BKR Księgowość, miejscem przechowywania księgi może być zarówno nasze biuro rachunkowe, jak i miejsce wykonywania działalności lub siedziba firmy (w zależności od umowy).

 

KPiR – Rzeszów

Dobrze wiemy, jak ważne jest, abyśmy mogli być zawsze blisko Ciebie. Właśnie dlatego biuro BKR Księgowość znajduje się w Rzeszowie – w samym centrum „stolicy” Podkarpacia. W każdej chwili możesz umówić się na spotkanie stacjonarne lub skontaktować się z osobistym doradcą za pośrednictwem telefonu, czy poczty elektronicznej – wybór należy do Ciebie!

 

Przy siedzibie firmy znajduje się przestronny parking, który pozwoli na zaparkowanie pojazdu i szybkie dotarcie do biura!

Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania!

Prowadzenie tego typu księgowości jest przeznaczone dla małych przedsiębiorstw, które nie korzystają z pełnej księgowości.

Księga przychodów i rozchodów powinna być założona na dzień 1 stycznia lub w momencie założenia działalności gospodarczej.

Przedsiębiorca ma 20 dni na powiadomienie naczelnika Urzędu Skarbowego o założeniu księgi. Zakładając firmę za pośrednictwem BKR Księgowość i księgując u nas swoje dokumenty, możesz mieć pewność, że zrobimy to niezwłocznie za Ciebie!

Przedsiębiorca prowadzący uproszczoną księgowość ma możliwość skorzystać z trzech form opodatkowania: Księgi Przychodów i Rozchodów, Ryczałtu, Karty Podatkowej.

Posiadasz dodatkowe pytania? Zadaj je podczas Darmowej Konsultacji!

Skontaktuj się z nami​

Wszystkie podane informacje będą traktowane jako poufne.

Poszukujesz biura rachunkowego?

Napisz do Nas!

Masz pytania na temat usług księgowych, a może potrzebujesz się spotkać przedyskutować współpracę dla Twojej firmy? Napisz do nas!